RD Pavilon

Architektonická studie rodinného domu

 

Studie: 2019

Zastavěná plocha: 210 m2

Podlahová plocha: 165 m2

Místo: Ostrovačice

 

Architektonické řešení

Původní líniová dispozice rodinného domu byla na severní a jižní straně zalomena tak, aby kryla hlavní pobytový prostor zahrady s terasou a bazénem. Vzniká tím rozdělení objektu do tří kubických hmot. Každá z nich nese odlišnou funkci.

Jižní strana má funkci garáže. Garáž disponuje prostorem pro dva automobily a zároveň slouží i jako technická místnost a sklad.

Střední trakt obsahuje privátní zónu s dětskými pokoji a ložnicí. Mezi ně je vsazeno sociální zázemí objektu. Obytné místnosti jsou orientovány na východ pro co nejvhodnější pobytové podmínky. Na západní straně traktu se nachází prosklený koridor, jež propojuje severní a jižní část objektu a zároveň vytváří plynulý přechod mezi privátní zónou a zahradou.

Severní strana objektu má společenskou úlohu. Jedná se o jednolitý otevřený prostor obsahující kuchyň, jídelnu a obývací pokoj s výstupem na terasu s bazénem. Díky svému zalomení je tato část zcela otevřena na jihozápad. Díky velkorysému prosklení zde dochází k silnému propojení s prostorem zahrady.